Kineziológia               

Kineziológia One Brain Módszere

Kineziológia One Brain módszer hitrendszerek, blokkok oldása, mely megértés alapú. 

Mi a kineziológia?

A kineziológia komplementer jellegű, alternatív személyiség- és képességfejlesztő egészségvédő, prevenciós jellegű holisztikus módszer. Célja a jelenbeli és múltbeli stresszek feloldása speciális korrekciós technikák segítségével. A módszer az izomtesztelést biofeedback-ként (biológiai visszacsatolás) használva helyreállítja a test energetikai egyensúlyát és aktivizálja az öngyógyító mechanizmusokat. Ma a kineziológiának több mint 20 hivatalosan elfogadott ága van, Magyarországon az alábbi 3 a legelterjedtebb:

  • Edu-kineziológia (vagy más néven Braingym)
  • Touch for Health
  • One Brain (vagy Three in One Concept)

Mi a One Brain?

A módszert Gordon Stokes, Daniel Whiteside és Candace Callaway dolgozta ki. 1972-től folyamatosan fejlesztették a módszert, és 1982 óta használják szerte a világon. A One Brain elsősorban lelki oldalról közelíti meg a problémákat, és oldja azokat a blokkokat, amelyek testi és pszichés problémáink valódi okát képezik.

Fogantatásunktól fogva számtalan esemény történik velünk, amelyek tapasztalatként raktározódnak bennünk. Ezen eseménysorozatok utólag csak apróságoknak tűnnek, így nem is gondolnánk, hogy mégis mély nyomott hagynak a tudatalattinkban, és felnőttkorunkban is meghatározzák gondolkodásunkat, cselekedeteinket.

Amikor egy számunkra stresszes szituációba kerülünk, akkor az agy először mindig a múlt emlékeihez nyúl, és ha hasonló eseményt talál az életünkben (amely akár csak egy apró részletében egyezik meg a jelenlegi történéssel), akkor a múlt tapasztalatainak megfelelően reagálunk a jelenben. Azonban a jelenben nem biztos, hogy a múltbeli cselekvés, reakció a legmegfelelőbb, de az emlék-minta, mint egy program, működésbe lép. Ilyenkor nem a tudatos énünk irányítja reakciónkat, hanem a múltban rögzült programot játsszuk le ismét.

Ennek oka, hogy agyunk egy erre szakosodott területe, fogadja a beérkező információkat és összehasonlítja múltbéli, hasonló ingerekre adott válaszainkkal. Ha hasonló információt érzékel, akkor lekapcsolja az elülső agyi működést (ami jelenben tartja az embert, és választási lehetőségek után kutat), valamint a jobb agyféltekét (amely a kreativitásért felelős), hogy felkészítse a szervezetet az "üss vagy fuss" válaszreakcióra. Ilyen esetben az életre múltbeli tapasztalatainkkal csak reagálunk, ahelyett, hogy szabad választásunk szerint cselekednénk, és új utakat keresnénk a helyzet megoldására. Megragadunk a múltban, más kreatív lehetőség nem lévén, csak a régi jól bevált, azonban a jelenben már eredménytelen, esetleg romboló mintákat követve. A kineziológia oldja a múltban belénk programozott gátakat, hogy szabadon válasszuk meg, mit tegyünk.

One Brain - jelentése Egy Agy. Már a módszer elnevezése is elárulja annak célját: a jobb és bal agyfélteke összehangolt működését kívánja helyreállítani.

A One Brain módszer segítségével pontos és megbízható információkat tudhatunk meg a klienstől a tudatos, tudatalatti és sejtmemória szintjéig hatolva. Az izomtesztelés teszi lehetővé, hogy hozzáférjünk a szükséges információkhoz (ami a teljes és hamisítatlan igazság a sejtes memóriából), úgymint az illető által megtapasztalt stressz mértékéről és típusáról, valamint lehetővé teszi, hogy megállapíthassuk azt a szükséges korrekciót, amellyel a blokkot gyengéden, de gyorsan és hatékonyan feloldjuk. Ugyanis a negatív érzelmi töltéssel rendelkező emlék elgyengíti az izmot, míg a pozitív érzelmi töltéssel rendelkező erősíti azt (ezért szoktuk azt mondani valakinek, hogy üljön le, mielőtt valami kellemetlen hírt közlünk vele, ugyanis annak hatására az izmok elgyengülnek, és az illető össze is eshet). Ezzel a módszerrel hozzáférhetünk a blokkot okozó múltbeli esemény emlékéhez, amely a testnek vagy elmének azon a részén tárolódik, amelyik a kellemetlen élmény hatására lekapcsolt. Az oldás eredménye az, hogy a szituáció emléke továbbra is létezik, azonban nincs emocionális töltete, amely hasonló szituációban a blokkolt tudatossággal történő reakciót eredményezné.

A korrekciók által segítjük a klienst abban, hogy az egész agyát legyen képes használni, aminek következtében a bal agyfélteke logikája és a jobb agyfélteke kreativitása is érvényesülni tud. A múltbeli tapasztalatok negatív érzelmi hatásainak semlegesítése meg tudja változtatni a jövőnket oly módon, hogy megengedi, hogy a jelenben különböző választási lehetőségeink legyenek. Új emlékeket helyezünk a régiek helyébe, legalábbis, ami memóriasejtjeinket illeti. A múlt emléke természetesen megmarad, de másképpen reagálunk rá. A múlt oldása még olyan rejtett képességeket is aktiválhat, amelyeket eddig megtagadtunk magunktól. Ha azonosítjuk és félresöpörjük a múlt traumáit, amelyek korlátozzák a jelenbeli észlelésünket, akkor visszakapjuk a VÁLASZTÁS lehetőségét minden olyan területen, ahol korábban úgy éreztük NINCS VÁLASZTÁSUNK.

A kineziológiai kezelés folyamata

A kezelések során mindvégig főként izomteszteléssel dolgozunk, ezzel határozzuk meg, hogy milyen irányba kell haladnunk a kezelések során.

Az első találkozás alkalmával a kliens elmondja, hogy miért jött, mi a problémája. Ezt követően meghatározunk egy célt, amelyet a kliens az oldással el szeretne érni. Ha esetleg több problémája is van a kliensnek, akkor izomteszteléssel meghatározzuk, hogy melyik élvez elsőbbséget, illetve esetlegesen az elsőbbséget élvező téma oldja-e valamelyik másik problémát is.

Ezt követően elvégezzük az elő teszteket, amelyek célja, hogy a kliens izmai megbízható választ adjanak a kezelés során. Az elő tesztek után kezdődik a tényleges oldási folyamat. Megnézzük, hogy a jelenben a Viselkedési Barométeren milyen érzelmi töltet társul a problémához, majd kiteszteljük, hogy szükség van-e valamilyen korrekcióra. Ha igen, akkor elvégeztetjük azt a klienssel. Ezek általában egyszerű gyakorlatok, amelyeket a kliens önállóan elvégez, vagy pedig a terapeuta által elvégzett egyszerű kezelések. A korrekciót az oldási technikák széles skálájából választjuk, mindig azzal a céllal, hogy a negatív stresszeket a lehető leggyengédebb módon távolítsuk el a testből és az elméből.

Ha a jelenbeli korrekció megtörtént, akkor izomtesztelés segítségével megkeressük azt a kort, ahonnan a jelenbeli probléma ered. A kitesztelt korhoz további információkat tesztelünk, hogy azonosítani tudjuk az akkor történt eseményt, majd azt is kiteszteljük, hogy milyen korrekció oldja a kellemetlen múltbeli traumát. A korrekciók elvégzése után a Barométeren kitesztelt pozitív érzelmi állapot izomteszteléssel történő betáplálásával "visszahozzuk" a klienst a jelenbe. (azért tettem idézőjelbe, mert a kliens mindvégig teljesen tudatos marad, senki se gondoljon még véletlenül sem hipnózisra, vagy utaztatásra, amikor a kineziológiában arról beszélünk, hogy a múltba megyünk, és onnan visszajövünk, ez csak az izomteszteléssel történő kor azonosítását jelenti). Ismét kiteszteljük, hogy a jelenben szükség van-e még valamilyen korrekcióra, amelyet a kliensnek el kell végeznie.

Ezt követően izomteszteléssel megállapítjuk, hogy szükség van-e jövőprogresszióra, amikor is a pozitív érzelmi állapotot a test által igényelt jövőbeli intervallumra is betápláljuk.

Majd befejező lépésekkel lezárjuk az oldást. Minden alkalommal azt is kiteszteljük, hogy a kliensnek kell-e megerősítő gyakorlatokat végeznie, amelyet házi feladatként feladunk neki.

Habár a kezelést oldásnak hívjuk, ez semmiképpen sem jelenti azt, hogy a kineziológus oldja meg a hozzá forduló kliens problémáját. A kezelés során és azt követően is a felelősség a kliensé. A kineziológus csak vezeti a klienst abban, hogy megtalálja a problémája okát, gyökerét, és segíti a klienst, hogy saját felismerésre jusson mit kell másként csinálnia, hogy a problémája (legyen az testi-, személyiségbeli- vagy lelki probléma) megoldódjon. A felismerések birtokában a kliens feladata és felelőssége, hogy megtegye a lépéseket a változás irányába, ami elvezet a probléma megoldásához. Hiszen senki sem oldhatja meg a problémáinkat, csak mi magunk...

A kineziológia alkalmazási területei, ellenjavallat

  • tanulási nehézségek (pl. dyslexia, dysgráphia, dyscalculia),
  • viselkedési zavarok,
  • önértékelési zavarok,
  • lelki eredetű problémák,
  • kommunikációs problémák,
  • kapcsolati problémák,
  • családi konfliktusok,
  • szexuális problémák,
  • fájdalmak,
  • allergiák,
  • pszichoszomatikus tünetek,
  • különböző eredetű félelmek,
  • depresszió
  • szenvedélybetegségek

Tulajdonképpen minden probléma esetén alkalmazható, és eredményes, hiszen minden probléma mögött valamilyen lelki ok áll. A One Brain pedig a bajok okát tárja fel, és rövid idő alatt képes átprogramozni azt a rögzült negatív viselkedésmintát, amely a probléma gyökere.

Ellenjavallata nincs.

Hány kineziológiai kezelésre van szükség?

Ez mindenkinél egyéni. Erre a kérdésre mindig a kliens saját maga adja meg a választ, hisz nála jobban senki sem tudja, hogy a témához kapcsolódó stressz, és negatív érzelmi töltet kioldódott-e. Ezen felül a javulást sok tényező befolyásolja: pl. a kliens mennyire akar változtatni problémáján, hajlandó-e ezért felelősséget vállalni. Éppen ezért a változás mindenkinél a saját ütemében következik be. Ha valaki nagyon elszánt, hogy megoldja a problémát, akkor a változás nagyon gyorsan is végbemehet.

A konzultáció ára: 15.000 Ft/ alkalom

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el